GOPR GRUPA BIESZCZADZKA

Oficjalna strona Grupy Bieszczadzkiej GOPR

GOPR realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

Stacja: Cisna

Temperatura: 5°C
Wiatr: bezwietrznie
Opad: brak
Widoczność: bardzo dobra
Gatunek śniegu:
Stacja: Dukla

Temperatura: 0°C
Wiatr: brak danych
Opad: brak danych
Widoczność: brak danych
Gatunek śniegu:
Stacja: Połonina Wetlińska

Temperatura: 0°C
Wiatr: brak danych
Opad: brak danych
Widoczność: brak danych
Gatunek śniegu: brak danych
Stacja: Sanok

Temperatura: 10°C
Wiatr: E 10 km/h
Opad: brak
Widoczność: bardzo dobra
Gatunek śniegu:
Stacja: Ustrzyki Górne

Temperatura: 5°C
Wiatr: bezwietrznie
Opad: brak
Widoczność: bardzo dobra
Gatunek śniegu:

Telefon ratunkowy
601-100-300 lub 985

Podsumowanie majowego weekendu.

Czas na podsumowanie długiego weekendu majowego, który nie rozpieszczał pogodą. Błoto na szlakach, stosunkowo niskie temperatury, ograniczona widoczność, deszcz i od czasu do czasu słońce nie przeszkodziło turystom by przyjechać w Bieszczady i cieszyć się tygodniową odskocznią od codzienności i przysporzyć  nam trochę pracy.

02.05.2017

Do stacji ratunkowej w Ustrzykach Górnych zgłosił się 29 leni mężczyzna z bólem w klatce piersiowej po przebadaniu został przekazany ZRM i po konsultacji z oddziałem hemodynamiki sanockiego szpitala został tam przewieziony.

Ratownicy dyżurujący w Ustrzykach Górnych zostali zadysponowani do 46 letniego turysty na Połoninie Wetlińskiej, który doznał urazu nogi, po zabezpieczeniu urazu został przetransportowany na Przełęcz Wyżną

Po godz. 13 ratownicy z Ustrzyk Górnych udzielili pomocy 4 letniemu chłopcu z wysoką temperaturą, który wraz z rodzicami przebywał powyżej górnej granicy lasu na Połoninie Wetlińskie, po przewiezieniu dziecka na Przełęcz Wyżną rodzice na własną rękę pojechali z chłopcem do szpitala.

W tym samym czasie ratownik pełniący dyżur na Połoninie Wetlińskiej udzielił pomocy turyście u poważnym urazem nadgarstka, po zabezpieczeniu urazu został zwieziony na Przełęcz Wyżną i przekazany ZRM.

Kilka minut po godz. 14 otrzymaliśmy zgłoszenie od turysty, który utknął w bardzo trudnym terenie w nieczynnym kamieniołomie w Bóbrce. W związku z możliwością upadku został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy dotarli do poszkodowanego bezpośrednio z pokładu śmigłowca i za pomocą technik linowych ewakuowali go w bezpieczne miejsce. Tym samym była to nasza pierwsza "akcja ścianowa" z użyciem śmigłowca.

01.05.2017 Ratownicy pełniący dyżur w Stacji Centralnej udzielili pomocy turyście na czerwonym szlaku w rejonie miejscowości Komańcza który doznał poważnego urazu stawu skokowego, po zabezpieczeniu urazu przewieźli go do sanockiego szpitala.

3.05.2017 w godzinach wieczornych otrzymaliśmy zgłoszenie o wycieńczonym mężczyźnie znajdującym się pod wiatą na szlaku czerwonym z Ustrzyk Górnych na Szeroki Wierch. Na miejsce zadysponowano ratowników z Ustrzyk Górnych oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po dotarciu na miejsce i zaopatrzeniu medycznym, pacjenta ewakuowano za pomocą długiej liny do Ustrzyk Górnych, a następnie przetransportowano do szpitala w Sanoku.

04.05.2017 Ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR interweniowali trzy razy pomagając czterem osobom. W godzinach południowych ratownicy z Cisnej udzielili pomocy 36 letniej turystce z urazem nogi na Połoninie Wetlińskiej, w tym samym czasie ratownicy z Ustrzyk Górnych udzielali pomocy 55 leniej kobiecie z objawami kardiologicznymi. W godzinach popołudniowych ratownicy z Ustrzyk Górnych zostali zadysponowani na Połoninę Wetlińską do turysty z urazem nogi oraz przemoczonej i wychłodzonej kobiety.

06.06.2017 Ratownicy pełniący dyżur w Stacji Centralnej w Sanoku udzielili pomocy mężczyźnie który w rejonie Jeziorek Duszatyńskich uległ wypadkowi na kładzie, po zaopatrzeniu został przekazany ZRM

07.06.2017 ratownicy dyżurujący w Ustrzykach Górnych zostali poproszeni o wyciągnięcie samochodu z rowu. Po dojeździe na miejsce, widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Klient chyba za bardzo wziął sobie do serca informacje sprzed baru. Ratownicy nie podjęli się tego zadania i wrócili do stacji ratunkowej.

08.05.2017

Sponsorzy GOPR:

Partnerzy GOPR:

Kontakt z Grupą Bieszczadzką GOPR
Stacja Centralna, ul. Mickiewicza 49, 38-500 Sanok
Tel. 13 4632204, Fax 13 4649804
e-mail: bieszczadzka@gopr.pl

nr konta 24 1240 2340 1111 0000 3191 3751

Naczelnik: Krzysztof Szczurek

Zastępca Naczelnika: Arkadiusz Kawalec

Szef Szkolenia: Jakub Dąbrowski

Wspierają GOPR:

Współpracujemy: